EHS Class of 1934 Reunion

Click on thumbnails  for view full-size version.

#1934.3
LOC:           

50th Reunion Program 50th Reunion 60th Reunion

 

 

 

 

 

 

Class of 34 - 50th Reunion Program

 

 

 

 

Class of 34 - 50th Reunion Picture

Hanover Elks Lodge, Hanover, PA June 8, 1984
click here for larger picture

Front row. seated; MARGUERITE MORELOCK HILBERT, THELMA HESSON BOLLINGER, RUTH MYERS CULL1SON, RUTHETTA FUHRMAN LINEBAUGH. LILLIAN SHAFFER GARRETT. MARY LOOKENBILL LAWRENCE, FLORENCE FISSEL BLACK, DOROTHY LANDIS BOWMAN, JANE BERGSSTRESSER TROUP. NANCY GILLIARD WARD, HENRIETTA WITHER HEWES. JANE LEMMON REEVES and EDWIN ALLEWELT.

Second row, standing: LLOYD WITHER, HENRIETTA MUMMERT KUHP, LAURA KUMP RECK, HELEN MYERS HERBST, PAULINE GARRETT KESSLER, MILDRED SMALL BENNETT, LOUISE STRAUSBAUGH LITTLE. MILDRED MICHAEL SPATES, STUART LUCABAUGH, ELIZABETH SMITH DULL, MARTHA STAMBAUGH, CORA BURNS LONG. ELEANOR ANTHONY FORRY. BETTY TROXELL, HELEN KRUG. MARY GEISEY BOLLINGER and HAZEL HANER GALEY.

Third row, standing: A. ELWOOD FLICKINGER. DONALD MILLER, LESTER MUMMA, JOHN HOLLINGER, DENNIS MYERS. JOHN CLINE. JESSE CRABBS, STERLING WAREHIME, LLOYD LAUGERMAN, EVELYN WENTZ LITTLE, HARRIET GARRETT MUSSELMAN, WILBERT BOLLINGER. DELORES MUMMERT WEIKERT, HENRY BARNHART. MARJORIE HOLLAND STERNER, & VIRGINIA WOLF ZEIGLER.

Fourth row standing: G. WOODROW MILLER, KENNETH PITZER. CHARLES BOLLINGER, CARL FOREMAN, WALTER BAKER, ROBERT B. LITTLE, RAYMOND BECKER, MARK KLUNK, CLYDE MUMMERT, WILLIAM SELL, BEATRICE CROOKS MILLER, DOROTHY FREY SHEETS. VIVIAN GOBRECHT LITTLE, ANNA MAE HOKE EDWARDS, MARIE ARENTZ STREVIG and ROBERT LITTLE.

Fifth row standing: BURNELL RICKRODE. CHARLES BAKER, REUBEN BECKER, GERALD DUNCAN, KENNETH LEFEVERE, HAROLD PANEBAKER EARL KRUG, GEORGE SIPLING, GEORGE MYERS, ROY SPIES. JACOB CRAUMER, BURNELL BILLMAN, STEWART COULSON, ROGER STAHL and NORMAN CROFT.

 

 

 

 

 

 

Class of 34 - 60th Reunion Picture

Bay City Hanover, PA 1994
click here for larger picture

FIRST ROW

Hazel Haner Galey, Lilliam Shaffer Garrett, Loyd Laughernan, Richard Bolin, William E. Sell, Harold Panebaker, Reuben Becker, Elwood Flickinger, Raymond E. Becker, Robert Little.

SECOND ROW

Louella Snider Baumgardner,  Elanor Anthony Forry, Ruth Myers Cullison, Louise Strausbaugh Little, Gladys Benchoff Baumgardner, Henrietta Mummert Kump, Beatrice Crooks Miller, Vivian Gobrecht Little, Nellie Fogle Banks, Laura Kump Reck, Anna Mae Hoke Edwards, June Pfaff Klugh, Dolores Mummert Weikert.

THIRD ROW

Marie Jacobs Bolin, Thelma Hesson Bollinger, Mary Lookenbill Lawrence, Ruthetta Fuhrman Linebaugh, Roy Spies, John A. Kline, Roger Stahl, Mildred Small Bennett, Louise Sheaffer Arentz, Dennis Myers.

FOURTH ROW

George J. Sipling, Woodrow Miller, Mark Klunk, Gerald Duncan, George E. Myers, Burnell Rickrode, Jacob Craumer, Clyde E. Mummert, Ivan Dutterer.